Aloe vera vs. trávenie

Aloe vera zlepšuje trávenie

Trávenie je zložitý proces, ktorého cieľom je získať z potravy živiny. Potrava sa v tráviacom trakte postupne rozkladá na jednoduchšie látky, pričom vstrebávanie živín sa deje prevažne v tenkom čreve. Látky z aloe vera gélu trávenie podporujú a pomáhajú udržať správnu hladinu žalúdočných kyselín. V tomto smere pôsobia veľmi pozitívne enzýmy amyláza a lipáza a polysacharid acemanan. Ten okrem mnohých iných účinkov slúži ako prebiotikum, teda ako potrava pre prospešné a priateľské baktérie žijúce v črevách.

aloe vera zlepšuje trávenie
aloe vera zlepšuje trávenie

Aloe vera gél tiež pomáha zmierniť zápalové ochorenia čriev, akými sú ulcerózna kolitída a Crohnova choroba. Povzbudivé výsledky má rovnako na zlepšenie syndrómu dráždivého čreva, čo je funkčná porucha čriev, ktorá vyvoláva bolesti brucha a zmeny vo vyprázdňovaní. Niektoré polysacharidy z aloe vera na seba zase naväzujú trávené živiny, čo spomaľuje a zvyšuje ich vstrebávanie. Štúdie dokazujú, že celková vstrebateľnosť a následná biologická dostupnosť napríklad vitamínu C podaného spoločne s aloe vera gélom je takmer 3x vyššia, než pri podaní samotného vitamínu C. U vitamínu E je dokonca až 4x vyššia.

To sú veľmi zaujímavé zistenia a vyslovene predurčujú aloe vera gél ako ideálny doplnok stravy pri liečbe chorôb. Veľký prínos môže mať z tohto hľadiska u onkologicky chorých a tiež u ľudí s poruchou príjmu alebo vstrebávania potravy, napríklad pri mentálnej anorexii. Výbornú službu poskytne tiež užívateľom chondroprotektínov. Látky vyživujúce kĺby, väzy a chrupavky sú totiž všeobecne veľmi zle vstrebateľné. V spojení s aloe vera gélom z nich môžete vydolovať výraznejší účinok.


Zdroj: Yusuf S, Agunu A, Diana M.: The effect of Aloe vera A. Berger (Liliaceae) on gastric acid secretion and acute gastric mucosal injury in rats. J Ethnopharmacol. 2004 Jul.


Doporučujeme: Aloe Advance gél ktorý je vyrobený zo 100 % šťavy Aloe vera v BIO kvalite. Aloe, ktoré sa používa na výrobu šťavy, sa pestuje v ekologicky čistom prostredí za prísne kontrolovaných podmienok.

Kliknite sem a začnite písať. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit.

Aloe Advance - výrobný proces

Celý proces spracovania Aloe je maximálne šetrný a zohľadňuje snahu zachovať v šťave z Aloe všetky hodnotné prírodné látky. Na konci spracovania nasleduje výstupná kontrola suroviny. V ČR vykonávame nezávislú kontrolu kvality v akreditovanom laboratóriu - mikrobiologickú analýzu a analýzu na ťažké kovy. Vďaka tomu môžeme zaručiť šťavu Aloe  vera gelu tej najvyššej kvality.

Aloe Advance -optimálne skladovanie

Pre zachovanie vysokej kvality Aloe vera je dôležité taktiež jej skladovanie. Od ukončenia výroby sa preto šťava z Aloe vera uchováva za optimálnych skladovacích podmienok, ktoré zaručujú zachovanie stálej kvality. Po otvorení fľaše sa odporúča nápoj z Aloe vera - Advance uchovávať v chladničke a do 1 mesiaca spotrebovať.

Vytvorte si webové stránky zdarma!