Aloe vera a tlak krvi

Aloe vera upravuje tlak krvi

Srdce bije a čerpá do tepien krv. Prúdiaca krv tlačí na steny ciev, čím vzniká tlak krvi. Najvyšších hodnôt dosahuje vo fáze srdcového tepu a nazýva sa systolický. Keď srdce medzi tepami odpočíva, tlak poklesne a v tejto fáze sa nazýva diastolický.

Vysoký krvný tlak nastáva vtedy, ak opakovane dosahuje hodnôt nad 140/90 mm Hg. Pri dlhodobom vysokom krvnom tlaku sú ohrozené cievy, srdce a obličky. Tento stav je potrebné liečiť.
Aloe vera gél pôsobí na krvný tlak v troch smeroch - rozširuje zúžené kapiláry, znižuje hladinu homocysteínu v krvi a dopĺňa chýbajúce minerály.

aloe vera zlepšuje krvný tlak
aloe vera zlepšuje krvný tlak

zdroj: Pixabay

Ak sú cievy a kapiláry zúžené, musí do nich srdce tlačiť krv pod vyšším tlakom, aby zostalo zachované zásobenie tkanív kyslíkom. Aloe vera gél vie zúžené kapiláry roztiahnuť, čo telu umožní znížiť krvný tlak.

Nepriaznivý vplyv na krvný tlak má podľa niektorých štúdií aj vysoká hladina homocysteínu v krvi. Homocysteín je bežný produkt látkovej výmeny cicavcov, a ak všetko prebieha správne, priebežne sa počas látkovej výmeny rozkladá na neškodné látky.

K rozkladu homocysteínu je však potrebná kyselina listová, vitamín B6, B12 a príslušné enzýmy. Ak nie sú tieto vitamíny a enzýmy v tele prítomné v dostatočnom množstve, dochádza k poruchám pri rozklade homocysteínu, ten sa hromadí a stáva sa toxickým. To komplikuje choroby srdca a ciev a zvyšuje krvný tlak.

Názory na nežiaduci vplyv homocysteínu na vysoký krvný tlak sú rôzne a určite je v tejto oblasti potrebný ďalší výskum. Avšak pozitívnym faktom je, že aloe vera gél dodávaním B-komplexu a enzýmov preukázateľne znižuje hladinu homocysteínu v krvi.

Určitý vplyv na krvný tlak má tiež pomer vápnika, horčíka a draslíka voči sodíku v krvi. Aloe vera gél je cenným zdrojom minerálov a umožní vám tak doplniť chýbajúce látky a túto minerálnu bilanciu v krvi vyladiť k zdravším hodnotám.


Saleem R, Faizi S, Siddiqui BS, Ahmed M, Hussain SA, Qazi A, Dar A, Ahmad SI, Qazi MH, Akhtar S, Hasnain SN.: Hypotensive effect of chemical constituents from Aloe barbadensis. Planta Med. 2001 Nov.


Doporučujeme: Aloe Advance gél ktorý je vyrobený zo 100 % šťavy Aloe vera v BIO kvalite. Aloe, ktoré sa používa na výrobu šťavy, sa pestuje v ekologicky čistom prostredí za prísne kontrolovaných podmienok.

Aloe Advance - výrobný proces

Celý proces spracovania Aloe je maximálne šetrný a zohľadňuje snahu zachovať v šťave z Aloe všetky hodnotné prírodné látky. Na konci spracovania nasleduje výstupná kontrola suroviny. V ČR vykonávame nezávislú kontrolu kvality v akreditovanom laboratóriu - mikrobiologickú analýzu a analýzu na ťažké kovy. Vďaka tomu môžeme zaručiť šťavu Aloe  vera gelu tej najvyššej kvality.

Aloe Advance -optimálne skladovanie

Pre zachovanie vysokej kvality Aloe vera je dôležité taktiež jej skladovanie. Od ukončenia výroby sa preto šťava z Aloe vera uchováva za optimálnych skladovacích podmienok, ktoré zaručujú zachovanie stálej kvality. Po otvorení fľaše sa odporúča nápoj z Aloe vera - Advance uchovávať v chladničke a do 1 mesiaca spotrebovať.

Vytvorte si webové stránky zdarma!