Ako presne funguje Aloe vera nápoj a aké účinky má na organizmus?

Nápoj zo zdravého Aloe vera má bohatú históriu

Je tomu už tisíce rokov, čo egyptskí lekári začali využívať liečivú silu tejto rastliny. Aloe vera bola Egypťanmi označovaná za rastlinu nesmrteľnosti. Možno aj preto sprevádzala faraónov na ich poslednej ceste. Jej ohlas nezanikol ani v dnešnej dobe - naopak je jednou z najviac využívaných rastlín. Jej domovom je mys Dobrej nádeje, a preto sa jej darí v oblastiach s tropickou teplotou. Šťava ukrytá v listoch tejto známej rastliny napomáha pri vonkajšom i vnútornom použití.

zdroj: Pixabay

Potrebujete zvýšiť imunitu? Aloe vera je ten pravý pomocník, ako dodať vášmu telu to, čo mu chýba a obohatiť ho o cenné prírodné zložky.

Aloe vera pomáha očistiť vaše telo od toxínov, ktoré sa nachádzajú prevažne v tukových bunkách. Pravidelnou konzumáciou šťavy z Aloe vera sa budete cítiť oveľa lepšie.

Gél z Aloe vera je prírodná substancia s vysokou nutričnou hodnotou a regeneračnou aktivitou na úrovni buniek. Bunky čistí, vyživuje, napomáha odstraňovaniu odumretých a urýchľuje zdravé bunkové delenie. Bunky vyššej kvality znamenajú zlepšenie funkcie orgánu, orgánových systémov i celého organizmu.

Svojími unikátnymi vlastnosťami Aloe vera pôsobí v dvoch oblastiach:

 • na epitel t.j. anatomický termín pre vrstvu buniek, ktoré tvoria najväčší orgán nášho tela - kožu a steny všetkých vnútorných dutín - sliznice.
 • na imunitný systém, lebo obsahuje tzv. imunomodulátory, ktoré podporujú a vyrovnávajú funkcie imunitného systému ako v prípade zníženej, tak zvýšenej aktivity.

Týmto je veľmi stručne a zjednodušene naznačené, prečo sa niekedy Aloe vera prisudzujú vlastnosť "všelieku", čo môže budiť podozrenie nevierohodnosti.

Kde Aloe vera pôsobí?

Aloe vera vzhľadom k svojim nutričným schopnostiam a antioxidačným vlastnostiam pomáha predovšetkým pri prevencii poranení epitelových tkanív a v prípade poškodenia dokáže podporiť ich hojenie. Antioxidanty bojujú proti deštruktívnym voľným radikálom - nestabilným zlúčeninám vznikajúcim pri procese trávenia a nachádzajúcim sa tiež v látkach znečisťujúcich životné prostredie. Existujú podozrenia, že voľné radikály sú príčinou vzniku mnohých zdravotných problémov, vrátane niektorých druhov rakoviny, a podieľajú sa na procese starnutia.

Epitel je anatomický termín definovaný nasledovne: "epitel je krycie tkanivo, výstelka, ktorá pokrýva vonkajšie povrch tela a vnútorný povrch dutých orgánov s výnimkou ciev a mozgových komôr." Naším plošne najväčším epitelom je koža, ale do epitelu zahŕňame aj výstelku čriev, bronchiálnych trubíc a pohlavného ústrojenstva. Niet preto divu, že aloe vera je účinná nielen pri poranení pokožky, ale povedzme aj pri zápale čriev alebo astmy.

Čo skutočne spôsobuje Aloe vera?

Prirodzené protizápalové a antimikrobiálne účinky kombinované s výživnými prvkami podporujú rast buniek a tým aj následné hojenie. Táto vlastnosť však nie je prospešná len pre ľudí s vážnymi zdravotnými problémami; väčšina ľudí, ktorá aloe vera používa, hovorí, že sa cíti oveľa lepšie a navyše aj pokojnejšie, bez stresov. To môže byť spôsobené kladným účinkom aloe vera na náš imunitný systém, ktorý sa stáva vyváženejší alebo lepšie "naladený", a preto aj lepšie chráni telo pred vonkajšími vplyvmi.

Overené účinky nápoja/gelu z Aloe vera

Nasledujúce účinky aloe vera gélu boli pozorované a hlásené pri vnútornom (ako nápoj) alebo vonkajším (na pokožku a vlasy) používaní Aloe vera gélu:

 • Vzhľadom k prítomnosti saponinov je aloe vera prírodným čistiacim prostriedkom.
 • Vzhľadom na obsah lignínu má schopnosť prenikať do tkanív.
 • V oblastiach, kde je aplikovaný, dokáže znecitlivieť tkanivo a odstrániť bolesť i hlboko pod povrchom vrátane kĺbových a svalových bolestí.
 • Vo vysokej koncentrácii a v priamom styku s baktériami po dobu niekoľkých hodín pôsobí baktericídne. Môže znížiť krvácanie.
 • Pri vyššej koncentrácii, priamom kontakte a dlhodobom pôsobení má protivírusový a protiplesňový účinok.
 • Je antipyretický, znižuje intenzitu teploty.
 • Je protizápalový, chová sa ako steroid, ale bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.
 • Je antipruretický, zbavuje pokožku svrbenie a pálenie.
 • Je prírodným zvlhčovačom dodávajúcim vlhkosť všetkým vrstvám pokožky.
 • Stimuluje bunkové delenie.
 • Proteolytické enzýmy rozkladajú odumreté tkanivo, a tým čistia ranu.
 • Pomáha stimulovať krvný obeh v pokožke rozširovaním kapilár.
 • Vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálov, sacharidov, enzýmov a aminokyselín (primárnych i sekundárnych) dodáva zdravie pokožke aj telu.

Bezpečnosť - každý z uvedených účinkov môže byť dosiahnutý pomocou jedného alebo viacerých druhov liečiv. Väčšina z nich je však na lekársky predpis a často má veľa nežiaducich vedľajších efektov. Pri vysokej koncentrácii je Aloe vera schopná poskytnúť rovnakú službu, ale bez akýchkoľvek známych nežiadúcich vedľajších účinkov.

Na záver o Aloe:

Aloe vera nie je všeliek a nepredstavuje ani žiadne čary a kúzla. Pôsobí len na dve oblasti popísané vyššie - na epitelové tkanivá a na imunitný systém. To je v hojnej miere potvrdené informáciami, ktoré hovoria o tom, ako počas storočí tisíce ľudí našlo úľavu pri rôznych kožných problémoch, ako sú ekzémy, psoriáza, vredy, popáleniny, akné a dokonca uštipnutie či uhryznutie. Čas takisto preukázal jej skvelé vlastnosti pri mnohých črevných poruchách, ako divertikulóza a zápcha. Po pravidelnom užívaní aloe vera gélu sa zlepšili aj ďalšie stavy vyplývajúce z narušeného imunitného systému (napr. artritída, astma, syndróm stálej únavy či lupus). Aloe vera hrá iba doplnkovú úlohu pri odstraňovaní zdravotných problémov. Je veľmi dôležité, aby sa ľudia vždy vopred poradili so svojím lekárom.

Vybraté a preložené z knihy:

Elzbieta Olejnik: Sprievodca zdravím a krásou


Doporučujeme: Aloe Advance gél ktorý je vyrobený zo 100 % šťavy Aloe vera v BIO kvalite. Aloe, ktoré sa používa na výrobu šťavy, sa pestuje v ekologicky čistom prostredí za prísne kontrolovaných podmienok.

Aloe Advance - výrobný proces

Celý proces spracovania Aloe je maximálne šetrný a zohľadňuje snahu zachovať v šťave z Aloe všetky hodnotné prírodné látky. Na konci spracovania nasleduje výstupná kontrola suroviny. V ČR vykonávame nezávislú kontrolu kvality v akreditovanom laboratóriu - mikrobiologickú analýzu a analýzu na ťažké kovy. Vďaka tomu môžeme zaručiť šťavu Aloe  vera gelu tej najvyššej kvality.

Aloe Advance -optimálne skladovanie

Pre zachovanie vysokej kvality Aloe vera je dôležité taktiež jej skladovanie. Od ukončenia výroby sa preto šťava z Aloe vera uchováva za optimálnych skladovacích podmienok, ktoré zaručujú zachovanie stálej kvality. Po otvorení fľaše sa odporúča nápoj z Aloe vera - Advance uchovávať v chladničke a do 1 mesiaca spotrebovať.

Vytvorte si webové stránky zdarma!