Aloe vera pomáha pri cukrovke 

Aloe vera a cukrovka 2.typu

Cukrovka - diabetes mellitus - je závažné chronické ochorenie, ktoré sa prejavuje poruchou metabolizmu cukrov. Príznaky cukrovky sú zvýšená koncentrácia cukru v krvi, nedostatok energie, sústavný smäd a s ňou spojené časté a výdatné močenie.

Výraznou komplikáciou cukrovky je to, že pri nej dochádza k poškodzovaniu povrchu malých ciev a všetkých druhov nervov. Cievy potom ľahko praskajú a aj drobný úraz dolnej končatiny silného diabetika môže viesť k rozvoju gangrény (odumieranie tkaniva) a v najhoršom prípade skončiť až amputácií tzv. Diabetickej nohy.

Aloe vera pomáha pri cukrovke
Aloe vera pomáha pri cukrovke

zdroj: Pixabay

Príznaky cukrovky 2.typu

K ďalším komplikáciám cukrovky patria poškodenie očnej sietnice vedúce až k oslepnutiu (diabetická retinopatia) a zlyhávanie obličiek (diabetická nefropatia).

Aloe vera gél pôsobí proti cukrovke 2. typu, pretože v ňom obsiahnuté látky spomaľujú vstrebávanie glukózy cez črevnú sliznicu do krvi a zamedzujú tak náhlym výkyvom glykemickej krivky.

Úplne neoceniteľným a úžasným efektom aloe vera gélu je však jeho schopnosť otvárať kapilárny systém a blahodarne pôsobiť na výstelky malých ciev. Tým pôsobí priamo proti cievnym komplikáciám diabetu, čím diabetikom značne prospieva a skvalitňuje život.

Cukrovka patrí vo vyspelých krajinách medzi najčastejšie príčiny úmrtia a odborníci predpokladajú, že tomuto ochoreniu podlieha oveľa viac ľudí než sa udáva v štatistikách. Celkové riziko úmrtia je u diabetikov v porovnaní so zdravými ľuďmi takmer dvojnásobne vyššie. Navyše je toto ochorenie spojené s radom ďalších komplikácií. Patria sem napr. srdcové choroby, mŕtvica, obezita, rakovina, vysoký krvný tlak, zlyhanie obličiek, neurologické ochorenia, metabolické poruchy a ďalšie. V ľudovom liečiteľstve sa používalo niekoľko rastlín, ktoré dokážu priaznivo ovplyvniť stav diabetika. Tu môžeme menovať napr. škoricu, brusnice, pestrec mariánsky alebo aloe vera. Účinky aloe vera v tejto oblasti sú priam obdivuhodné.


Užívanie aloe vera u diabetikov

Po vykonaní niekoľkých rôznych výskumov nie je pochýb o tom, že aloe vera má výrazný antidiabetický účinok. Nielen, že pomáha chrániť beta bunky pankreasu, ale taktiež znižuje hladinu cukru v krvi. V rámci klinických štúdií sa zistilo, že aloe vera je pri kontrole glukózy v krvi rovnako účinná ako antidiabetikum glibenklamid. Užívanie aloe vera gelu má tiež vplyv na zníženie triglyceridov, voľných mastných kyselín a fosfolipidov v krvi. Nemožno opomenúť ani ďalší priaznivý efekt, nepriberanie na váhe, ako je tomu bežne pri užívaní liekov.

Napríklad jedna zo štúdií preukázala zníženie krvného cukru u diabetičiek zhruba o 44%. Samozrejme takýto efekt nemožno očakávať po týždni či mesiaci, ale ak sa pre užívanie aloe vera šťavy rozhodnete, užívajte ju pravidelne po dobu 3-6 mesiacov.

Aloe vera pomáha diabetikom

Organizmus diabetikov nedokáže naplno využiť životne dôležité vitamíny C a E. Práve tieto vitamíny patria medzi významné antioxidanty. Zjednodušene možno povedať, že organizmus diabetika má zníženú schopnosť brániť sa voči voľným radikálom. Aloe vera napomáha k lepšiemu a efektívnejšiemu využitiu vitamínov C a E pre organizmus diabetika, a preto sa užívanie aloe vera gelu javí ako naozaj prospešné.

Aloe vera znižuje hladinu cukru
Aloe vera znižuje hladinu cukru

zdroj: Pixabay


Doporučujeme: Aloe Advance gél ktorý je vyrobený zo 100 % šťavy Aloe vera v BIO kvalite. Aloe, ktoré sa používa na výrobu šťavy, sa pestuje v ekologicky čistom prostredí za prísne kontrolovaných podmienok.

Aloe Advance - výrobný proces

Celý proces spracovania Aloe je maximálne šetrný a zohľadňuje snahu zachovať v šťave z Aloe všetky hodnotné prírodné látky. Na konci spracovania nasleduje výstupná kontrola suroviny. V ČR vykonávame nezávislú kontrolu kvality v akreditovanom laboratóriu - mikrobiologickú analýzu a analýzu na ťažké kovy. Vďaka tomu môžeme zaručiť šťavu Aloe  vera gelu tej najvyššej kvality.

Aloe Advance -optimálne skladovanie

Pre zachovanie vysokej kvality Aloe vera je dôležité taktiež jej skladovanie. Od ukončenia výroby sa preto šťava z Aloe vera uchováva za optimálnych skladovacích podmienok, ktoré zaručujú zachovanie stálej kvality. Po otvorení fľaše sa odporúča nápoj z Aloe vera - Advance uchovávať v chladničke a do 1 mesiaca spotrebovať.

Vytvorte si webové stránky zdarma!