Aloe vera a obeh krvi

Aloe zlepšuje obeh krvi

V dospelom ľudskom tele nájdete takmer 150 tisíc kilometrov kapilár. Sú to tie úplne najtenšie krvné cievy, asi 20 krát tenšie než je ľudský vlas. Niektoré sú tak tenké, že sa do nich červené krvinky len ťažko zmestia a musia sa nimi predierať v rade jedna po druhej.

Kapiláry určujú vaše zdravie, pretože len v oblasti kapilár dochádza k prenosu kyslíka a živín z krvi do tkanív a buniek. Platí, že len tam, kde môže krv neobmedzene prúdiť, sú tkanivá a orgány dobre zásobované životne dôležitým kyslíkom.

Zdravá kapilára a optimálny prietok
Zdravá kapilára a optimálny prietok

Stres, nevhodná strava, sedavý spôsob života, fajčenie a nadmerné pitie alkoholu vaše kapiláry postupne zužuje. To vadí, lebo červené krvinky sa nimi potom horšie preťahujú a postihnutého tkanivo trpí nedostatkom kyslíka.

Aby bunky v postihnutých tkanivách prežili, spustí si mechanizmus získavania energie bez potreby kyslíka. To krátku dobu funguje, ale vedľajším produktom týchto dejov je veľké množstvo škodlivých kyselín. A presne tu začína boj o vaše zdravie.

Zúžená kapilára - červené krvinky ťažko prechádzajú
Zúžená kapilára - červené krvinky ťažko prechádzajú

Navonok sa tento stav prejavuje v podobe rôznych civilizačných chorôb, ako je vysoký krvný tlak, cukrovku, kožné problémy, chronické zápaly a podobne. V zanedbanom tele môžu neskôr prerásť až v srdcový infarkt, mŕtvicu alebo napríklad rakovinu.

A presne tu môže pomôcť aloe vera. Pôsobí na zväčšená mikroskopická telieska na vnútorných stenách kapilár tak, že telieska spľasnú, čím sa kapiláry môžu vrátiť k svojmu prirodzenému vnútornému priemeru. To okamžite prinesie lepší prietok krvi a odplavenie škodlivých odpadových látok z tkanív.

Aloe vera je jediná známa liečivá rastlina, ktorá na kapiláry takto priaznivo pôsobí. Je preto výborným prostriedkom celostnej medicíny. Bola by škoda ju prehliadať.


Zdroj: Heggers JP, Kucukcelebi A, Listengarten D, Stabenau J, Ko F, Broemeling LD, Robson MC, Winters WD: Beneficial effect of Aloe on wound healing in an excisional wound model. J Altern Complement Med. 1996 Summer.


Doporučujeme: Aloe Advance gél ktorý je vyrobený zo 100 % šťavy Aloe vera v BIO kvalite. Aloe, ktoré sa používa na výrobu šťavy, sa pestuje v ekologicky čistom prostredí za prísne kontrolovaných podmienok.

Aloe Advance - výrobný proces

Celý proces spracovania Aloe je maximálne šetrný a zohľadňuje snahu zachovať v šťave z Aloe všetky hodnotné prírodné látky. Na konci spracovania nasleduje výstupná kontrola suroviny. V ČR vykonávame nezávislú kontrolu kvality v akreditovanom laboratóriu - mikrobiologickú analýzu a analýzu na ťažké kovy. Vďaka tomu môžeme zaručiť šťavu Aloe  vera gelu tej najvyššej kvality.

Aloe Advance -optimálne skladovanie

Pre zachovanie vysokej kvality Aloe vera je dôležité taktiež jej skladovanie. Od ukončenia výroby sa preto šťava z Aloe vera uchováva za optimálnych skladovacích podmienok, ktoré zaručujú zachovanie stálej kvality. Po otvorení fľaše sa odporúča nápoj z Aloe vera - Advance uchovávať v chladničke a do 1 mesiaca spotrebovať.

Vytvorte si webové stránky zdarma!