Kurkuma

Kurkuma nie je len korenie

Kurkuma sa používa hlavne v indických tradičnej kuchyni. Kurkuma je ale v tradičnej medicíne tiež často používaná pri liečbe mnohých zdravotných ťažkostí. Má antioxidačné, antibakteriálne, antivírusové a protinádorové vlastnosti.

Kurkuma
Kurkuma

zdroj: Pixabay

Kurkuma sa vám predstavuje:

Patrí do čeľade Zingiberaceae - Zázvorovité. Medzi jej ľudové názvy patrí aj označenie indický zázvor či indický šafran. Je to vytrvalá, asi pol metra vysoká rastlina s článkovaným podzemkom, z ktorého vyrastajú listy a korene. Listy sú dlho stopkaté, široko kopijovité. Medzi nimi vyrastá priamy, asi 15 cm vysoký stvol, zakončený hustým klasom bledo žltých kvetov. Plodom je trojpúzdrová mnohosemenná kapsula, ktorá sa v čase zrelosti otvára troma chlopňami. Semená sú s miskou.
Medzi oblasti, kde sa vyskytuje, patria oblasti južnej a juhovýchodnej Ázie, India, Vietnam, Kambodža.

Medzi obsahové látky patria farbiva a silice. Farbivo tvorí žltý fenolický kurkumín.

Kurkuma je vlastne zázračná rastlina

Indovia používajú kurkumu ako liek na žalúdočné problémy a rôzne ochorenia pečene.

Zložky kurkumy, najmä pozoruhodný kurkumín dosiahli patentovú ochranu prostredníctvom stratégií, ktoré zahŕňajú špecifické metódy extrakcie, vstrebávacie systémy a jedinečné pomery zloženia. Databáza GreenMedInfo má cez 2000 štúdií odkazujúcich na liečivú silu kurkumy a jej zložiek.

Kurkuma prispieva k detoxikácii pečene a podporuje enzýmy bojujúci proti karcinogénom. Kurkuma je často používaná ako účinný liek proti depresii.

Ďalšie liečivé účinky kurkumy vás azda presvedčí, aby ste ju zaradili do svojeho jedálnička.
Kurkuma pomáha pri liečbe:
- rakoviny kože
- hepatitídy
- reumatoidná artritídy
- žltačky
- hnačky
- bolesti hlavy
- pečeňových a žlčníkových ťažkostí
- menštruačných problémov
- bolesti
- očné infekcie
- kožných ochorení
- Alzheimerovej choroby atď.

Kurkuma pomáha proti bolesti artritíde

Artritída je zastrešujúci pojem, ktorý zahŕňa viac ako 100 druhov ochorení kĺbov spojených s príznakmi ako bolesti kĺbov, stuhnutosť, opuch a / alebo znížený rozsah pohybu. Postihuje viac ako 50 miliónov Američanov všetkých vekových kategórií, ženy viac než mužov, a je hlavnou príčinou invalidity v Spojených štátoch. Neexistuje žiadny liek na artritídu a bolesť spôsobuje obmedzenie pohybu v rozmedzí od mierneho až po ťažké. OA je degeneratívne ochorenie kĺbov súvisiace so zranením, nadmernou záťažou kĺbov, nadváhou, opotrebovaním vekom a genetickou predispozíciou. Ako populácia starne, vyskytuje sa OA čoraz častejšie a trvá dlhšie.

Kurkuma bola oporou liečby artritídy od staroveku. Dôkazy založené na účinnosti a bezpečnosti potvrdili moderné recenzované laboratória a štúdie na zvieratách i ľuďoch. Okrem toho kurkuma bola skúmaná pre použitie v spojení s FDA schválenými liekmi proti bolesti a znížila potrebnú dávku týchto liekov.


Doporučujeme:  Kurkumin Advance - najsilnejší kurkumín na trhu

Kurkumin ADVANCE obsahuje 400 mg vysokokoncentrovaného extraktu z kurkumy s obsahom 95 % kurkuminoidov. Vďaka tomu ide o produkt s najvyšším obsahom kurkumínu v 1 kapsule na trhu v SR. Ďalej sa v kapsule nachádza aj piperín pre ešte lepšiu vstrebateľnosť kurkumínu.

Prečítajte si referencie od zákazníkov na Kurkumin Advance >>>