Multivitamíny

Multivitamínové tabletky - popis


Multivitamínové tablety sa väčšinou vyrábajú vo forme rôznych druhov "cukríkov" a užívajú sa ako doplnok stravy. Multivitamíny sa užívajú hlavne  pre zvýšenie mozgovej výkonnosti, zlepšenie sústredenia napríklad pre vodiča, alebo študentov, pre zvýšenie energie, proti únave, pre zlepšenie psychickej aktivity, pre lepšie spaľovanie tukov, proti stresu a pre celkové zlepšenie obranyschopnosti organizmu a tým menej podliehať infekcím. Multivitamínové tablety sa vyrábajú aj pre psov a mačky, aby mali lepšiu srsť a pre celkové zdravie vašich miláčikov.

Multivitamínové tablety väčšinou obsahujú rôzne prírodné extrakty, ako napríklad extrakt z guarany, ginko biloby, papayi, rôznych vitamínov, minerálnych látok, hroznového cukru a väčšinou majú nejakú ovocnú príchuť, takže sú to v podstate cukríky, ktorých môžete zjesť len obmedzený počet. Okrem týchto komplexních vitamínových tabliet si môžete tiež zakúpiť napríklad doplnok iba určitého vitamínu (vitamín C, B-komplex), alebo komplex vitamínov s minerálnymi látkami. Všetky tieto vitamínové doplnky stravy sú najprv schválené Štátnym zdravotným ústavom, kde sú pred uvedením na trh podrobené analýze, aby sa vylúčilo riziko závadnosti a potom sa odosielajú na ministerstvo zdravotníctva v SR, kde je vynesený konečný verdikt.

Okrem vitamínových tabliet tiež existujú tekuté doplnky stravy,  ktoré obsahujú vitamíny, minerálne látky a stopové prvky dôležité pre náš organizmus a to všetko v tekutom stave.

S vitamínovými tabletami by sa to nemalo preháňať, vždy je lepšie kombinovať umelé vitamínové doplnky s vitamínmi prijímanými potravou, pretože v ovocí a zelenine sa ďalej nachádzajú ešte rôzne bioaktívne látky, ktoré tieto syntetické vitamíny neobsahujú.


Vytvorte si webové stránky zdarma!