Vitamíny na vlasy

Vitamíny na vlasy - popis

Vlasy potrebujú vitamíny a minerály, aby boli zdravé, silné a plné lesku, jednoducho sú to vitamíny na vlasy. Šampóny a iné kozmetické prípravky vždy nestačia a preto je možné tieto vitamíny dopĺňať pomocou preparátov určených na vlasy, ktoré obsahujú všetky tieto nevyhnutné látky pre ich správnu výživu, dobré prekrvenie pokožky hlavy, aktivácia vlasových folikulov a tým pádom rast nových vlasov.

Najdôležitejšie vitamíny na vlasy sú najmä vitamíny B-komplexu, ktoré pomáhajú predchádzať vypadávaniu vlasov, tiež vlasy chránia pred UV žiarením, pred vznikom lupín a v dôsledku nedostatku môže spôsobiť nadmerné mastenie vlasov. Vitamín E, ktorý je veľmi dôležitý, vlasom dodáva hebkosť, vitamín C, ktorý je výborným antioxidantom a pomáha udržiavať vlasy zdravé. Vitamín A  potom pomáha redukovať mazové žľazy, Inozitol podporuje vlasové folikuly, kyselina pantoténová pôsobí preventívne proti vypadávaniu vlasov a šediveniu, nedostatok kyseliny listovej môže spôsobiť šedivenie vlasov, biotín taktiež pomáha predchádzať šediveniu vlasov, niacín zlepšuje prekrvenie pokožky, mangán urýchľuje rast vlasov, železo (nedostatok spôsobuje lámavosť vlasov, zlý rast nechtov, padanie vlasov), meď ovplyvňuje pigmentáciu vlasov, tvorbu kolagénu, dostatok zinku zabraňuje oslabovaniu vlasov, suchosti vlasov, bielym škvrnám na nechtoch, akné, vypadávanie vlasov, jód oživuje suché vlasy, vápnik je základným prvkom pre zdravé vlasy, nechty a kosti.

Vlasy tiež potrebujú tzv. lipidy, ktoré sú obsiahnuté v olejoch a tukoch (rybí tuk, olivový olej, konopný olej, oriešky, tekvicové semienka). Bez lipidov by boli vlasy suché a lámavé. V prípade, že vlasom určité vitamíny pre nich nevyhnutné chýbajú, môžete zakúpiť niektoré prípravky, ktoré im pomôžu navrátiť ich zdravie, spomaliť šedivenie a vypadávanie vlasov a ďalších prejavov nedostatočného prísunu vitamínov. Je dobré si najprv zistiť, či prípravok nie je hormonálneho charakteru (ako niektoré preparáty na vypadávanie vlasov a pod.), Pretože tieto lieky môžu ovplyvniť aj ďalšie funkcie vášho tela.


Doporučujeme: prípravok Renovix. Je to komplexný nutrikozmetický prípravok s obsahom vyváženej kombinácie prírodných rastlinných extraktov, ktoré pomáhajú ošetrovať vaše vlasy "zvnútra". 

Renovix je unikátny svojím zložením. Prírodné látky metionín, praslička, pivovarské kvasnice, rakytník, pŕhľava, Aloe, koenzým Q10, , biotín, niacín, vitamín D a zinok zaisťujú maximálny synergický efekt.